Powiatowy Urząd Pracy

Powiatowy urząd pracy

Co to za instytucja?

Powiatowy urząd pracy (PUP) to instytucja, która może Ci pomóc w znalezieniu pracy i nabyciu doświadczenia zawodowego. Znajduje się w każdym powiecie i wszędzie standardowo oferuje te same usługi. Poza tym dodatkowo może prowadzić na swoim obszarze specjalne projekty. Nie należy jej się bać ani jej unikać. Może do tej pory urząd pracy kojarzył Ci się z „pośredniakiem”, do którego chodzi się tylko po zasiłek. Czas skończyć z tym skojarzeniem! Urzędy pracy, a tak naprawdę – pracujący w nich ludzie – są po to, aby pomóc Ci odnaleźć się na lokalnym rynku pracy i mają naprawdę ciekawą ofertę, która Ci to umożliwi. Co więcej, duża część tej oferty jest stworzona specjalnie dla osób młodych – takich jak Ty! Pomoc, z której możesz skorzystać, jest oczywiście bezpłatna.

Oferta powiatowego urzędu pracy

Oferta powiatowego urzędu pracy skierowana do osób młodych jest szeroka i naprawdę atrakcyjna. Składa się z usług oraz instrumentów. Usługi z reguły są dostępne na miejscu, w urzędzie i co najmniej jedną z nich na pewno znasz – to pośrednictwo pracy. Instrumenty to bony, które możesz wykorzystać na 4 sposoby. O nich najprawdopodobniej nigdy nie słyszałeś, więc pora szybko to nadrobić. Kliknij w kolejne przyciski i przekonaj się, co ma dla Ciebie urząd pracy.

Pamiętaj!

Nie wszystkie z opisanych poniżej usług i instrumentów są dostępne we wszystkich powiatowych urzędach pracy w tym samym czasie. Na wiele z nich urzędy mają co roku określoną pulę pieniędzy, które czasem szybko się wyczerpują. Dlatego zawsze upewnij się, czy w Twoim urzędzie możesz w danej chwili skorzystać z określonego rodzaju pomocy, a jeśli nie – to kiedy będziesz mógł.