Warunki zatrudnienia

Warunki zatrudnienia

Wiesz już, że wyprawa na rynek pracy, to wyzwanie, którego celem jest znalezienie najlepszego dla Ciebie miejsca. Spakowałeś do plecaka swoje atuty, które będziesz oferować przyszłemu pracodawcy – wiedzę, umiejętności i doświadczenie. Jasno określiłeś też swoje oczekiwania – wiesz, co charakteryzuje pracę, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Ustaliłeś też, jak będziesz szukać kontaktu z wybraną przez Ciebie grupą pracodawców.

Dowiedziałeś się też, że podczas tej wędrówki nie jesteś sam. Możesz liczyć na wparcie instytucji rynku pracy i poznałeś ich ofertę skierowaną do osób młodych.

Jesteś dobrze przygotowany do prezentacji swojej oferty, a potencjalni pracodawcy wyrazili zainteresowanie nawiązaniem współpracy z Tobą.

Czas na ustalenie warunków tej współpracy. Nawiązanie stosunku pracy, czyli podjęcie zatrudnienia, jest szczegółowo opisane w różnych aktach prawnych. Musisz mieć świadomość, jak będą teraz wyglądać Twoje rozmowy z przyszłym pracodawcą. Warto też znać te aspekty zatrudnienia, które możesz negocjować.

Przeczytaj uważnie informacje umieszczone pod kolejnymi przyciskami. To sprawi, że w trakcie załatwiania formalności związanych z zatrudnieniem będziesz czuł się pewnie i wystąpisz w roli równorzędnego partnera pracodawcy. Masz do tego prawo.